Malá scéna se dočká první etapy oprav

Hlediště malé scény příbramského divadla.

PŘÍBRAM – O nutnosti oprav malé scény příbramského divadla se mluví už řadu let. Letos by ale mělo dojít na přechod od slov k činům. Město totiž rekonstrukci této části příbramského kulturního stánku rozdělilo na dvě etapy. První by se měla realizovat letos.

„V rámci ní dojde na opravu toalet, které jsou opravdu nevyhovující a je to jeden z největších problémů toho zařízení. Dále se bude opravovat a vyměňovat vstupní prostor, vzduchotechnika nebo okna,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka. Podle jeho slov bude největší výzvou stihnout práce v době letních prázdnin, kdy má volno také divadlo.

Projekt na první etapu by město mělo mít hotový podle vyjádření místostarosty Vladimíra Karpíška už za pár dní, konkrétně první týden v březnu. „Odhadovaná částka je okolo šesti milionů, ale bude záležet na konečné verzi toho projektu, který bude hotový v břenu a  také bude záležet na tom, za jakou částku se nám oprava malé scény podaří vysoutěžit,“ uvedl Karpíšek.

V příštím roce by pak měly následovat práce na opravě hlediště a jeviště. V rámci nich by mělo dojít ke snížení počtu sedadel v hledišti. „Klesne ze současných asi 145 na stovku, aby se tam divákům pohodlněji sedělo,“ vysvětlil Konvalinka.

Naopak od některých věcí bylo nutné upustit, jako například od jiné dispozice stropu, přestože je z akustického hlediska nevyhovující, nicméně z hlediska památkářů hodnotný.  

Komentáře