Loni bylo v Příbrami méně porodů, počet oceněných dárců krve se zdvojnásobil

Příbramská radnice.

PŘÍBRAM – Uplynulý rok 2023 pro město Příbram byl plný zásadních životních událostí, a to především díky detailním údajům zaznamenaným na matricích. Podívejme se na klíčové události, které ovlivnily život města v uplynulém roce.

Narození a Vítání občánků:

Ve stínu pandemie přinesla příbramská porodnice v roce 2023 radostnou zprávu o narození 1005 dětí. I když to bylo o 165 porodů méně než v předchozím roce, stále to znamená 1005 nových členů do rodin města. V obřadní síni Zámečku-Ernestina bylo Vítání občánků slaveno 66krát, kdy noví občánkové oficiálně vstoupili do příbramské komunity.

Svatby a manželství:

Svatební zvony se v roce 2023 ozvaly 128krát, přestože to bylo o 37 svateb méně než v roce 2022. Některá manželství, jak to občas bývá, se i letos setkala s rozvody. Nicméně počet rozvodů klesl na 75, což je o pět méně než v předchozím roce. Významné jsou také oslavy zlaté svatby, které se letos týkaly čtyř párů.

Úmrtí a životní jubilea:

Statistiky úmrtí ukazují 769 zaznamenaných případů v roce 2023, což je o šest méně než v roce 2022. Na druhé straně životního spektra bylo předáno 46 Janských plaket občanům, kteří oslavili osmdesátku. Překvapivým trendem byl stoprocentní nárůst předávání Janského plakety dobrovolným dárcům krve – celkem 130 ocenění, což znamená zdvojnásobení oproti předchozímu roku.

 

Komentáře