V mrazech najdou bezdomovci útočiště na Rynečku

PŘÍBRAM – Podle údajů města se v Příbrami pohybuje okolo padesáti lidí bez domova. Ti v těchto dnech, především v noci, zažívají krušné chvíle. Nicméně mají možnost například přespat na noclehárně na Rynečku a podobně.

„V Příbrami pro tyto osoby funguje nízkoprahové centrum a noclehárna na Rynečku, které je v provozu nonstop. Tam se bezdomovci mohou přijít ohřát i přesto, že tato instituce funguje jako kontaktní centrum, což znamená, že by se tam ta osoba neměla zdržovat déle než dvacet minut, ale to samozřejmě v tomto počasí nejde, proto tam mají nyní možnost být celý den,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka, který před vstupem do politiky byl ředitelem Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram.  Za poplatek 60 korun mohou lidé bez domova na Rynečku využít i služeb noclehárny. Její využít je podle informací města okolo 80%. „Úplnému naplnění noclehárny brání i tolerance na alkohol, kdy žadatel o ubytování nesmí být pod vlivem alkoholu, respektive myslím, že tam je tolerance s povolením půl promile. Což může některé bezdomovce odradit od využití těchto služeb,“ dodal Konvalinka.

Kromě lůžka nízkoprahové centrum na Rynečku nabízí lidem bez domova v případě například naplnění kapacity ubytovny i tzv. teplou židli.

Bezdomovcům je také poskytována také potravinová pomoc. Jednak právě Centrem nebo Charitou Příbram.

Nízkoprahové centrum na Rynečku.

Komentáře