Příbram nestačila na Písek a novém roce je zatím bez bodů

PŘÍBRAM/PÍSEK – Do nového roku hokejisté příbramského Baníku nevkročili úspěšně a po pěkném výkonu proti Táboru, který sice na body nestačil, se nepodařilo porazit ani podstatně slabší soupeře. Příbramští hokejisté zavítali v rámci předposledního kola základní části na led Písku a ani přes pěkně vypracované šance se nepodařilo Krále ve středečním zápase na píseckém ledě udolat.

První třetina začala nadějně pro Příbram, přičemž hosté měli několik výborných příležitostí k úderu. Bohužel, jejich střely nebyly přesné a první branky se dočkali domácí, kteří se ujali vedení ve 13. minutě střelou Matiáška. Příbram však rychle odpověděla, když v 15. minutě vyrovnal Hasman. Nicméně, domácí tým znovu posunul skóre ve svůj prospěch po střele Pouzara a příbramští hosté se opět ocitli v závěsu o jednu branku. I přes oslabení v závěru třetiny se Příbrami podařilo udržet stav.

Druhá třetina nebyla příliš poutavá, ale v 31. minutě Baník vyrovnal po chybě domácí obrany. Pinkas předal Bednaříkovi, který snadno skóroval. Vyrovnaný stav přetrvával až do konce třetiny, kdy se domácí dostali do vedení po kontroverzní brance,  kdy pouhých deset vteřin před sirénou nejprve hráč domácích zavalil Dominika Šorfa v bráně a ten nedokázal s útočícím hráčem v brankovišti zastavit střelu Lukáše Volfa, a která vyvolala nesouhlas hostujícího týmu.

Ve třetí třetině se hosté snažili rychle srovnat, ale písecký brankář likvidoval všechny pokusy. Bez branky museli diváci vydržet až do 59. minuty, kdy Radoš poslal kotouč do prázdné branky. I přes následný pokus o rychlé snížení skóre se Příbrami podařilo pouze jednou skórovat v závěrečných 30 vteřinách při hře bez brankáře a zápas tak skončil porážkou 4:3 ve prospěch domácích. Příbram se tak vrátila domů s hořkým výsledkem a bude muset hledat způsoby, jak se vrátit na vítěznou vlnu v nadcházejících zápasech.