Lockdown využily SZM k větším opravám zimního stadionu

PŘÍBRAM – Opravy a dílčí rekonstrukce zimního stadionu se prováděly v době nuceného uzavření sportovišť z důvodu šíření onemocnění Covid-19. Práce se týkaly především technologií, nového zázemí se ale dočkali také zaměstnanci a návštěvníci malé haly.

„Když se vnitřní sportoviště koncem loňského roku opět uzavřela a vidina jejich znovuotevření byla v nedohlednu, pustili jsme se do oprav, které za provozu provádět nelze a bylo by nutné kvůli nim provoz stejně na nějakou dobu uzavřít. A tak jsme na nic nečekali a využili jsme nařízenou odstávku na maximum,“ říká k plánování oprav Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram (SZM).

Na zimním stadionu došlo k výměně kondenzační jednotky na ochlazování čpavku a rekonstrukci vodního hospodářství. Nový je také výměník tepla, který slouží ke zpracování vzniklého tepla z jiných procesů pro další účely. K jeho zapojení dojde hned po dokončení rekonstrukce zbylé části technologie pro využití odpadního tepla.

Pro návštěvníky jsou v malé hale opravené sprchy a zaměstnanci zimního stadionu mají opravené zázemí ve strojovně, sprchy a nové kanceláře v patře. „V současné době je v provozu velká hala zimního stadionu, kde dodržujeme všechna současná nařízení a chystáme malou halu,“ dodává Slaba. V malé hale už se tvoří led, se spuštěním provozu je počítáno na 1. června a plánují se i bruslení pro veřejnost. Zatím však provozovatel zjišťuje, jaké jsou podmínky, a zvažuje, zda za daných předpokladů bude o bruslení vůbec zájem.

Miroslava Poláková,

tisková mluvčí SZM Příbram

 

Komentáře