Lidé se divili, že obchody měly 17. listopadu otevřeno, vyjet od nich byl horor

Ilustrační foto

PŘÍBRAM – Ve čtvrtek odpoledne vyjet z parkoviště u obchodního domu Albert v Brodské ulici vyžadovalo hodně trpělivosti a také umu. Lidé zřejmě v domnění, že bude na státní svátek zavřeno, vzali obchody útokem. Ovšem naprosto zbytečně.

Ucpané parkoviště před obchodním domem bylo zřejmě ze dvou důvodů, jednak obavou, že bude zavřeno a pak tím, že většina řidičů se v podobných situacích neumí chovat a jezdí „jak prase“. Nicméně zvýšený zájem o nákup byl naprosto zbytečný. 17. listopad totiž do kategorie svátků, při které mají obchody s plochou nad 200 m2 zavřeno, nespadá.

Velké obchody musí podle zákona zavřít na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince. Na Štědrý den budou moci být otevřeny jen do 12 hodin. Ovšem podle jakého klíče se dny, kdy bude zavřeno, vybírali je dodnes záhadou.

Samozřejmě, že za samotné ucpané parkoviště mohli také řidiči, kteří jednak neumí „zipovat“ a za druhé těm, co vjíždějí na parkoviště, nedochází, že nejdříve z plného parkoviště musí auta odjet, aby se tam další vešla. Situaci navíc komplikovali ještě auta jedoucí od obchodního centra Stop Shop směrem do Brodské, protože komplikovali výjezd vozidel z parkoviště Alberta. Přitom stačilo, aby tito řidiči místo odbočení dolů k Albertu a do Brodské použili k výjezdu odbočku na Žežice, jenže to by museli mít hlavu také na myšlení a jen jako špunt na to, aby jim nepršelo do krku…

Blíží se Vánoce, takže všechny řidiče opět čeká mnoho podobných infarktových situací u všech obchodních center čím dál častěji. Asi nejznámější je každoroční zácpa u Tesca a OBI. Máme se opět na co těšit.

Svátky, kdy obchody zůstávají otevřené:
Velký pátek
1. května
5. července – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
6. července – Den upálení mistra Jana Husa
17. listopadu – Den boje za svobodu a demokracii
24. prosince – otevřeno jen do 12:00

Svátky, kdy musí mít obchody větší než 200 m² zavřeno:
1. ledna – Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok
Velikonoční pondělí
8. května – Den vítězství
28. září – Den české státnosti
28. října – Den vzniku samostatného československého státu
24. prosince – otevřeno jen do 12:00
25. prosince – 1. svátek vánoční
26. prosince – 2. svátek vánoční

Komentáře