Nejmladší házenkáři z Příbrami srdnatě bojovali v Úvalech

PŘÍBRAM /ÚVALY –  Minulý víkend vyrazila tým házenkářských minižáků z Příbrami ke svému dalšímu turnaji 4+1,tentokrát do Úval u Prahy. Místní oddíl házené pořádá vždy nejobsazovanější turnaj a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Dorazilo celkem 19 týmů z celého středočeského kraje a tak byla hala zaplněna bezmála 150 hráči plus spoustou fanoušků z řad rodičů.

Příbramský klub vyslal na místo, i přes velký počet omluvenek na poslední chvíli, dva týmy. V týmu v bílém byli hráči již zkušenější a v červeném se představily naše dívky, doplněné o Macháčka a Vaďuru z přípravky.

„ I přes již tradiční tragický vstup do turnaje, se výkon červených postupně během turnaje stále zlepšoval a tak bylo vidět ke konci i několik krásných kombinací, zakončených úspěšnou trefou do sítě soupeře. Na dívkách je vidět sice pomalejší, ale velice důležitý posun stále k lepšímu. Zejména musím vyzdvihnout výkon Vaďury, který se i proti soupeřům o čtyři roky starším ničeho nebál, obětavě bránil a připsal si i několik úspěšných střel…To samé bohužel ale nemohu říct o hráčích v bílém, kdy dva z nejzkušenějších hráčů, ve snaze zvednout si sebevědomí na výrazně slabších soupeřích, půjčili míč ostatním spoluhráčům velice sporadicky. S kolektivní hrou to pak mělo pramálo společného, i když individuálně se všichni jistě snažili,“ uvedl příbramský trenér Pavel Pecka.

Na závěr turnaje byly všechny děti odměněny za své výkony další značkou do pamětního listu a samozřejmě i nějakou tou sladkostí. Vítěz turnaje se nevyhlašoval. Zde je nejdůležitější, jestli tento sport děti baví. A to bylo z výrazu všech zúčastněných opět znát na jejich tvářích. K další turnaj odehrají příbramští  minižáci už zítra do Mělníka a přípravka se jede představit do Kutné Hory.

Sestava bílí: Macháček J., Bartoš, Vacek, Bartoň, Krejčík

Sestava červení: Lubasová M., Neporová, Janoušková, Slavíčková, Macháček M., Vaďura

Komentáře