Léta slibovaný psí park u Nováku je hotov a v provozu

Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Několik let avizovaný psí park naproti areálu skateparku je konečně hotový. Toto psí hřiště je otevřené od pondělí 2. srpna a je určené jak pro malá tak  i velká plemena psů.

O vybudování psího parku v blízkosti areálu Nového rybníka se mluví už od minulého volebního období. Lokality jako Padák či Fialův rybník jsou každodenním cílem řady příbramských pejskařů. Ti nyní mohou využít právě i nový psí park, což je oplocená plocha o rozměrech 35×70 metrů s agility překážkami určenými pro všechna plemena psů.

„Ačkoliv sama nejsem pejskařem, mám radost, že se nám podařilo toto zařízení vybudovat. Psí park je pro mnohé jediným místem, kde si dovolí svého čtyřnohého přítele bez obav pustit z vodítka, a navíc jsou tato zařízení vhodná pro socializaci psů,“ říká k otevření psího parku místostarostka Zorka Brožíková.

Psí park v lesoparku Litavka.

Příbram má na svém území již druhý, ale de facto třetí, psí park. Jeden vznikl nedávno u vstupu do Lesoparku Litavka přemenou z někdejšího výběhu pro muflony, a ještě dříve byl vybudovaný psí „výběh“  mezi hřištěm u Q-klubu a Čekalíkovským rybníkem. Ovšem to je prakticky dnes je trávou a kopřivami zarostlý oplocený pozemek bez jakýchkoli prvků pro psy.

Výstavba nového psího parku vyšla zhruba na 630 000 Kč, přičemž agility prvky a mobiliář jsou v ceně 280 000 korun a oplocení areálu stálo 350 000 Kč. Projekt částečně vycházel z návrhu Dominiky Vařekové, který podala v druhém ročníku Participativního rozpočtu města.

Areál nového psího parku bude večer zamykán a  veřejnosti bude otevřený denně, a to v období od dubna do září v čase od 8 do 20 hodin a od října do března od 9 do 17 hodin. „Také pro tento nový areál byl zpracován provozní řád, proto prosíme návštěvníky, aby se tímto řádem řídili,“ dodává Zorka Brožíková.

 

Komentáře