PŘÍBRAM – Lesopark Vojtěch na Březových Horách, známý také jako Lesopark Odvaly, se stal oblíbeným místem pro odpočinek, procházky i sportovní aktivity. Nyní byl doplněn o nový mobiliář, který návštěvníkům zpříjemní pobyt v přírodě.
„Lesopark ve správě města byl nyní doplněn mobiliářem v podobě laviček, odpadkových košů a míst k posezení. Prozatím byla zřízena čtyři odpočinková místa. Při výběru materiálu jsme zvolili inovativní kompozitní materiál Retextil. Aktuálně město řeší také vstup do lesoparku Vojtěch přímo z Husovy ulice,“ uvedl místostarosta Miroslav Peterka.
Materiál Retextil je tvořený z recyklovaného textilu a plastu. Výrobky z něj lze využít ke stavbě teras, ke zpevnění terénu, při výrobě městského mobiliáře, ale také v zahradách či dalších venkovních prostorech.
Lesopark vznikl na bývalém odvalu dolu Vojtěch, kde se od středověku těžila ruda. Po ukončení těžby byla plocha o rozloze téměř sedmi hektarů technicky rekultivována a proměněna v zelenou odpočinkovou zónu. Návštěvníci zde dnes najdou zatravněné roviny, zalesněné svahy i nově vysázené skupiny stromů, mezi nimiž převažují duby, habry, lípy a javory.
Území je protkáno cestami a stezkami vhodnými pro pěší i cyklisty. Díky novému mobiliáři se lesopark stává ještě příjemnějším místem pro trávení volného času.