Lávka u Q-klubu se bude posouvat, společně s ní chce město opravit další tři

PŘÍBRAM – Na mimořádném zasedání zastupitelstva 19. července zazněla informace, že by se měla posouvat lávka přes Příbramský potok u Q-klubu. S mosty a lávkami má město dlouhodobý problém, protože poslední prohlídka těchto staveb se uskutečnila v roce 2002. A nyní se ukázalo, že většina z nich je ve velmi špatném stavu.

V letošním roce se pracuje na projektové dokumentaci, která zahrnuje celkem čtyři lávky – dvě lávky u mostu ve Špitálské ulici, o kterých se loni mluvilo i v souvislosti s jejich možným zrušením, dále půjde lávku u koloniálu na Rynečku, tu město nechalo na podzim 2019 provizorně opravit a původně radnice tvrdila, že nová lávka vznikne v následujícím roce, nicméně k tomu zatím nedošlo a lávku u Q-klubu.

„U posledně jmenované lávky musí dojít k její kompletní výměně, tedy stržení a vybudování nové lávky. V tomto případě dojde po dohodě s dopravní policií k přesunutí lávky a samozřejmě také přechodu pro chodce – nově bude lávka přesunuta na druhou stranu křižovatky ve směru k Flusárně,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Podle vedení města jsou hlavní důvody přesunu této lávky, že se posune do  míst s nižší intenzitou dopravy a také, že v současné době je při přechodu ze současné lávky přejít Březnickou ulici a pak ještě další přechod v Klaudově ulici a teprve pak se chodci dostanou na chodník u Třídy Osvobození. „Tento přechod navazuje na úzký chodník, na kterém je také sloup světelné signalizace, čímž vzniká nepohodlné a pro větší skupinky přecházejících či cyklistů dokonce nebezpečné místo. Přesunutím přechodu se narovná linie, vznikne bezpečnější a pohodlnější přechod. Nový most navíc bude mnohem širší, než je ten současný,“ doplňuje tisková mluvčí města.

Komentáře