Oprava kanalizace v Milínské až počátkem příštího roku, oprava samotné ulice pak ještě později

Milínská ulice v Příbrami.

PŘÍBRAM – Oprava vodohospodářského majetku města musí předcházet už několik let avizované opravě Milínské ulice. Ta spadá pod Ředitelství silnic a dálnic, které ale může zahájit práce právě až po dokončení oprav kanalizace v této části města. Podle radnice by práce mohly začít na začátku příštího roku.

Původně místostarosta Martin Buršík mluvil o zahájení ještě v letošním roce, nyní se ale situace změnila. „Je to na devět měsíců a klimatické podmínky v zimě zřejmě neumožní zahájit práce, takže počítáme, že do jara příštího roku se budou vyměňovat,“ uvedl k termínu zahájení Buršík.

Práce budou rozdělené do tří etap. První bude samotná Dlouhá, pak od Dlouhé po Alšovu ulici a nakonec od Alšovy po Mixovu.  Po dokončení těchto prací bude moci ŘSD zahájit slibovanou opravu Milínské ulice v celé její délce. Ovšem zřejmě až po té, co se dokončí oprava železničního mostu v Husově ulice, což je také projekt Ředitelství silnic a dálnic, který by měl trvat osm měsíců a po tuto dobu bude doprava na sídliště jezdit zřejmě z valné části právě Milínskou ulicí, případně ulicemi Čs. armády a Březnickou.

„Další větší opravy proto budeme moci dělat až po dokončení opravy mostu v Husově ulici, protože jinak by tak dopravní situace ve městě byla naprosto neúnosná, byl by to celoroční kolaps,“ dodává místostarosta Buršík.

Komentáře