Lávka u bývalého Q-klubu se přesouvat nebude

Lávka u bývalého Q-klubu.

PŘÍBRAM – V minulém volebním období vzbudil poměrně vášnivou debatu záměr posunout lávku pro pěší u bývalého Q-klubu. Vedení města nyní potvrdilo, že od tohoto záměru upustilo, nicméně lávku čeká oprava.

Původně se uvažovalo, že by se tato lávka přes Příbramský potok posunula směrem blíž k Čeklíkovskému rybníku. Důvodem záměru přesunu podle radnice bylo, umístit lávku do  míst s nižší intenzitou dopravy a také, že v současné době je nutné při přechodu ze současné lávky přejít Březnickou ulici a pak ještě další přechod v Klaudově ulici a teprve pak se chodci dostanou na chodník u třídy Osvobození. „Tento přechod navazuje na úzký chodník, na kterém je také sloup světelné signalizace, čímž vzniká nepohodlné a pro větší skupinky přecházejících či cyklistů dokonce nebezpečné místo. Přesunutím přechodu se narovná linie, vznikne bezpečnější a pohodlnější přechod. Nový most navíc bude mnohem širší, než je ten současný,“ uvádělo vedení města v roce 2021.

Město ale plánuje opravu lávky. „Lávka se přesouvat nebude, ale projde rekonstrukcí. My v současné době ještě prověřujeme projektovou dokumentaci, kterou k tomu máme v tom smyslu, zda opravdu potřebujeme v těchto místech lávku takových dimenzí, jako tam nyní je navržena,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka.

Opravovat by se také měly lávky přes Příbramský potok na Flusárně, u Čekalíkovského rybníku a na Rynečku za tamním koloniálem. „Město už má vybraného dodavatele, ale čeká se na vhodné klimatické podmínky pro zahájení prací,“ dodal Jan Konvalinka.

Komentáře