Lanový park se změní na dětské hřiště a přestěhuje se na Nový rybník

PŘÍBRAM – Spor města a firmy MTStav má zřejmě mírové řešení. Vyplývá to z dohody, kterou o mimosoudním vyrovnání uzavřely obě strany a zastupitelé ji včera schválili. Podle ní se lanové centrum z Rynečku přestěhuje do areálu koupaliště Nový rybník. Tam bude instalováno podle jiného projektu a jako dětské hřiště.

„My jsme se chtěli vyhnout dlouholetým sporům, kde je otázkou, kdo by nakonec vyhrál a proto jsme se dohodli se společností MTStav na mimosoudním vyrovnání. Naší povinností bude zpracovat novou projektovou dokumentaci, která umožní MTStavu přestěhovat lezecké centrum do prostoru areálu Nového rybníku,“ vysvětlil starosta Jindřich Vařeka. MTStav zároveň musí plochu po lezeckém centru u Q-klubu upravit tak, aby na ní bylo možné okamžitě instalovat novou lezeckou atrakci.

Přestěhované lezecké centrum bude na Novém rybníku instalováno za Rákosníčkovým hřištěm. „Pro zlepšení stability využijeme i těch velmi vzrostlých stromů, které tam jsou,“ upřesňuje Vařeka. Právě špatná stabilita společně s nevyhovujícími dopadovými plochami byla jedním z hlavních důvodů, proč lezecké centrum na Rynečku je nebezpečné. To se ale na Nováku změní. „V diskuzích na Facebooku občané vyjadřují obavy, zda to po přestěhování bude bezpečné. Chci je ujistit, že celé centrum bude snížené asi o půl až jeden metr, aby splňovalo podmínky pro dětské hřiště pro nižší věkovou hranici dětí a proto také je požadavek směrem k MTStavu, aby zajistila příslušnou certifikaci,“ dodává místostarosta Václav Švenda. K přestěhování lezeckého centra a jeho transformaci na dětské hřiště by mělo dojít během měsíce.

Komentáře