Křižovatka Milínské a Dlouhé ulice se kvůli bezpečnosti zřejmě dočká změny

PŘÍBRAM – O rekonstrukci Milínské ulice se mluví už od roku 2018. Provádět ji bude Ředitelství silnic a dálnic, ale až po té, co město dokončí v této části města opravu vodohospodářského majetku. V rámci návrhu rekonstrukce a zvýšení bezpečnosti dopravy, má také dojít k úpravě křižovatky Milínské a Dlouhé ulice.

Jedním z důvodů této navrhované změny je bezpečnost dopravy. Nově by se Dlouhá ulice měla do Milínské podle návrhu napojovat kolměji než nyní. „Zatím jde jen o návrh a skicu, takže je možné, že její podoba ještě dozná úprav, uvidíme, jak se k návrhu ještě vyjádří odborníci z řad policie a podobně,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Nyní je poměrně krkolomné se do Dlouhé ulice z Milínské při jízdě ve směru od náměstí TGM dostat, protože řidič se de facto téměř obrací do protisměru. Podbná situace platí i při výjezdu z Dlouhé směrem k náměstí TGM. To ale není jediný důvod, proč se navrhuje změna. „Když jsme nechávali zpracovat generel dopravy, tak se data získávala i v tomto místě a překvapilo nás, že v této křižovatce řidiči otáčejí, což je poměrně nebezpečné,“ doplnil důvod případně změny místostarosta Martin Buršík.

Druhým nešvarem, ke kterému v této křižovatce dochází, je ignorování vodorovného dopravního značení a nyní už i dopravní značky přikázaného směru jízdy řidiči vyjíždějících z Průběžné ulice. Dopravní značka jasně přikazuje jet směrem k Drupolu, nicméně mnozí z řidičů i přes značku neváhají zatáčet směrem k náměstí TGM. A to i přes to, že jednak ignorují dopravní značku přikázaný směr jízdy na výjezdu z Průběžné ulice a také dvě plné čáry v Milínské ulici, kterré tvoří odbočovací pruh právě do Dlouhé ulice, tudíž přes toto dopravní značení nelze jet.

Změny by se měly dočkat i šíře jízdních pruhů v Milínské ulici, parkovací místa, šíře chodníků či umístnění autobusových zastávek.

Tak přesně tohle řidič při výjezdu z Průběžné na Rynečku udělat nesmí.

Komentáře