Kraj dal zelenou směně polikliniky za obchodní akademii

Budova bývalé II. polikliniky v Příbrami.

PŘÍBRAM/STŘEDNÍ ČECHY – O možnosti směny budovy obchodní akademie za budovu bývalé II. polikliniky se v Příbrami mluví už dlouho. Nyní je její realizace zase o krok blíž. Zastupitelstvo Středočeského kraje dalo záměru zelenou.

„Záměr směny budovy polikliniky za budovu obchodní akademie, s doplatkem ve prospěch města Příbram, zastupitele kraje schválili v pondělí 27. listopadu. V tuto chvíli zatím čekáme na ověřený zápis z tohoto jednání, abychom mohli pokračovat v jednáních s městem Příbram. Město totiž projednalo uvedený záměr a musí na svém zastupitelstvu projednat tento majetkoprávní úkon. Výsledek nelze předjímat,“ uvedl Libor Lesák, radní pro oblast investic a majetku.

Kraj původně za budovu polikliniky požadoval budovu střední průmyslové školy. „Tato budova je ale pro Příbram nesmírně historicky cenná a té bychom se opravdu neradi zbavovali,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Pokud ke směně II. polikliniky za obchodní akademii dojde, tak Středočeský kraj Příbrami ještě doplatí rozdíl v ceně obou nemovitostí ve výši 13,4 miliónů korun. Město bude mít navíc na budovu obchodní akademie předkupní právo. „Jsem rád, že město myslí i na předkupní právo v případě možného prodeje a je celkově dobře, že k té směně přistupujeme,“ konstatuje Václav Švenda, který je jak příbramským zastupitelem, tak také krajským radním pro kulturu a cestovní ruch.

Po získání budovy polikliniky by do ní město chtělo vrátit lékařskou péči. „Pokud se nám podaří budovu druhé polikliniky získat, tak v ní chceme, společně se sdružením praktických lékařů, vybudovat tzv. centrum primární prevence,“ dodal příbramský starosta.

Komentáře