Kamera začne sledovat nízkoprahové centrum na Rynečku v říjnu

Nízkoprahové centrum na Rynečku.

PŘÍBRAM – Letos na podzim by měl projít modernizací městský kamerový systém. Kromě výměny starých a nevyhovujících kamer, vzniknou i nové body, sledující další městské lokality. Jednou z nich by mělo být i nízkoprahové centrum a ubytovna pro lidi bez přístřeší na Rynečku.

O instalaci kamery, která by sledovala prostor kolem tohoto centra, se mluvilo při jeho otevření. Radnice tak chtěla rozptýlit obavy především místních obyvatel z možného hluku, rušení nočního klidu a podobně. „Myslím, že se nám ty obavy rozptýlili, že kolem denního nízkoprahového centra je klid. Byl tam sice problém, kdy se mezi na místo vedlejším Albertem a centrem stahovali lidí pod vlivem alkoholu, dělali tam nepořádek a podobně, ale to se podařilo ve spolupráci s majitelem pozemku vyřešit,“ konstatovala místostarostka Alena Ženíšková s tím, že popelnice obchodu budou přesunuty jinam, aby bezdomovce nepřitahovaly.

Do konce října by měla být dokončená i obnova městského kamerového systému. V jejím rámci se počítá i s rozšířením počtu kamerových bodů. „Ta kamera by měla být instalována právě při modernizaci kamerového systému a ten nový systém také umožní, aby se v příštím roce libovolně dál rozšiřovala s minimálními náklady,“ vysvětlil příbramský starosta Jindřich Vařeka.

Komentáře