Jan Konvalinka: Počítejme raději s tím, že se nákaza našemu městu nejspíše nevyhne

PŘÍBRAM – Starosta města k aktuální situaci ohledně koronaviru.

Milí Příbramané.
Z různých zdrojů, i těch vcelku důvěryhodných, se ke mně dostávají informace o tom, že na území našeho města jsou potvrzené případy onemocnění Covid-19. Ve snaze potvrdit si taková sdělení u kompetentních orgánů jsem bohužel nebyl úspěšný.
Ať už to je nebo není pravda, počítejme s tím, že se nákaza našemu městu nejspíše nevyhne. Je na nás, abychom na to byli co nejlépe připraveni. Děláme vše, co je v našich silách, abychom obyvatele našeho města touto situací provedli v bezpečí a s klidem.
Dnes jsme s panem místostarostou projížděli městem křížem krážem, abychom zjistili, jaká je situace, jak lidé dodržují pravidla a nařízení, kde vznikají potenciální problémy. A měli jsme z vás Příbramanů radost. Jednak vás bylo v ulicích málo a také každý, skutečně každý, koho jsme na ulici viděli, si předepsaným způsobem chránil ústa a nos. Palec nahoru pro vás.
Přesto, že se onemocnění všichni bojíme a nepodceňujeme jeho riziko, mějme na paměti, že u většiny případů nakažených v ČR je průběh nemoci mírný. Dokonce máme i několik úplně vyléčených lidí. Toto neznamená, že bychom měli situaci brát na lehkou váhu, jen nám to dává naději, že vše bude v pořádku, a že to ve zdraví přežijeme.
V současné době bychom se měli všichni chovat tak, jako bychom byli sami nakažení, tj. chránit ostatní před tím, aby se na ně cokoliv od nás přeneslo. Na sítích vidíme motto: „Chráním sebe, chráním tebe.“ A o tom to celé je.
Jakmile budeme mít potvrzené informace, ozveme se.
Chraňme se, mějme čisté ruce a čisté hlavy!


Jan Konvalinka, starosta

Komentáře