Jan Konvalinka: Nouzový stav ovlivňuje každodenní život ve všech sférách

Jan Konvalinka. Foto: Martin Andrle

PŘÍBRAM – Starosty města Jana Konvalinky jsme se zeptali, jaká je situace v těchto dnech v Příbrami v souvislosti s epidemií koronaviru a s vyhlášeným nouzovým stavem.

Pane starosto, máme tady opět vládní omezení a nouzový stav spojený s druhou vlnou nemoci Covid-19, jak moc to ovlivnilo chod města a jeho příspěvkových organizací?

Úředníci pracují v běžném režimu, omezeny jsou úřední hodiny pro veřejnost, a to na pondělí od 8 do 13 a ve středu od 12 do 17 hodin. Snažíme se zajistit veškerou agendu, ale samozřejmě zároveň připomínáme, aby k vyřízení potřebných záležitostí, pokud je to možné, využívali alternativní způsoby – telefonický či e-mailový kontakt.

Při první vlně město zřídilo takzvanou zelenou linku a v součinnosti s Adrou zajišťovalo pomoc seniorům (nákupy, vyzvednutí léků a podobně), plánujete znovu zřízení této služby?

Zelená linka funguje od pondělí 26. října ve všedních dnech od 8 do 15 hodin na čísle 800 555 600. Linka je určena všem, především seniorům, kteří potřebují poradit.

Díky nařízením se nesmějí pořádat ani kulturní nebo společenské akce, neuvažujete opět vzkřísit projekt Živák do obýváku?

Živák do obýváku byl skvělý projekt, se kterým přišlo Městské kulturní centrum. Dnes jsou oproti jaru opatření v kultuře ještě přísnější, nelze tedy zcela převzít jarní model Živáku do obýváku, ale přípravy obdobného projektu probíhají.

Ovlivňuje nouzový stav a omezení některých služeb přípravu městských projektů na příští rok?

Nouzový stav ovlivňuje každodenní život ve všech sférách, tedy i v přípravách projektů. Jak jsme si vyzkoušeli v jarních měsících, v některých případech čekáme déle na vyhotovení projektů. Oproti nouzovému stavu na jaře jsou nyní případy covid pozitivních či lidí v karanténě častější. Na projektech se nicméně pracuje stále.

 

Komentáře