Parkovací dům na Rynečku má být průjezdný do Průběžné ulice

Příbramský Ryneček.

PŘÍBRAM – Před časem vedení města oznámilo svůj záměr postavit na místě parkoviště na Rynečku další parkovací dům. V současné době se město snaží vykoupit potřebné pozemky, ale situaci, jak jsme již informovali, komplikuje probíhající dědické řízení.

Zamýšlený parkovací dům má ulevit přetíženému centru a jeho přilehlému okolí. Vyrůst by měl na současné parkovací ploše mezi Průběžnou ulicí a koloniálem u Příbramského potoka. „Jeho počet parkovacích míst ještě není parametricky stanovený, ale jedním z požadavků je, aby byl průjezdný, tedy aby se do něj dalo vjet z ulice Čs. armády a byl z něj možný průjezd i do Průběžné ulice, která je ale na jiné výškové úrovni. Chceme tedy, aby projekt počítal buď z možností oboustranného vjezdu, nebo aspoň vjezdu z jedné ulice a výjezdu do druhé,“ přiblížil jeden z hlavních požadavků vedení města na tento projekt starosta Jan Konvalinka. Chce tak předejít možným kolizním situacím.

Mluví se také o možnosti zelené střechy s parkovou úpravou pro tuto plánovanou stavbu, nicméně další konkrétní detaily ještě nejsou stanovené. V úvahách je také odklonění meziměstských autobusových spojů na Prahu do těchto míst, kdy bylo možné nechat auto na Flusárně či v zamýšlených parkovacích domech na Rynečku či na autobusovém nádraží a dá do Prahy pokračovat autobusem.

„V rámci parkovací politiky nebylo město nikdy takhle daleko, jako je nyní. Bylo to započato za minulého vedení, bývalý starosta učinil mnoho dobrých kroků v rámci parkovací politiky a my na to navazujeme. Jedeme dvěma větvemi, jedna je budování odstavných parkovišť, projektují se například na Flusárně nebo na Fialce a druhá větev je nastavení parkovacích zón, kde prioritu bude mít rezident, který by měl mít zajištěné pohodlné dostupné parkování,“ dodal k současnému postoji vedení města v oblasti parkování Jan Konvalinka.

Komentáře