Hornické muzeum připravuje Hromničkovou svíčkařskou dílnu. Zájemci se už mohou hlásit

Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAM – Hornické muzeum opět připravuje pro veřejnost jednu ze svých oblíbených dílniček. Uskuteční se sice až začátkem února, ale pokud máte zájem, tak je potřeba se už nyní objednat.

Jestli někdy svíčky slavily svůj svátek, tak určitě 2. února na Hromnice, kdy je s sebou lidé přinášeli do kostela k požehnání. Věřili, že přání všeho dobrého se přenese i na svíčku, a získali tak naději, že ve vypjatých okamžicích života je hořící hromnička, jak se takové svíčce říkalo, uchrání od neštěstí. Díky tomu šly během ledna svíčky velmi dobře na odbyt, a tak se Hromnice staly malým „svátkem“ i pro voskaře. Přijďte si připomenout zašlou slávu hromniček a oslavte v Hornickém muzeu Příbram svátek světla výrobou voskových svíček a sloupků podle dochovaných pracovních postupů příbramských výrobců voskového zboží.

Na čtvrtek 2. února pro vás muzeum v kulturně vzdělávacím centru na dole Anna připravilo tři voskařské programy. Dopolední proběhne od 9:30 do 11:30 a je určen pro školní děti (vstupné 30 Kč + materiál 30 Kč), odpolední (16:00–17:30) pro děti s rodiči a večerní (18:00–20:00) pro všechny, kdo mají chuť proniknout do tajů voskářovy práce hlouběji a vyzkoušet i náročnější způsoby výroby a zdobení svíček (vstupné 30 Kč + materiál 50 Kč). Na program je potřeba se předem objednat na čísle 725 970 880 nebo e-mailu blazkova-l@muzeum-pribram.cz

Komentáře