Granit využívají i školy, vedení města chtělo původně chatu prodat…

ZŠ Mirotice na Granitu. Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM/ZADOV – Od začátku letošního roku je opět  v provozu městská rekreační chata Granit na šumavském Zadově.  Zařízení nabízí ubytování organizovaným skupinám různého zaměření. Od jednotlivců přes rodiny s dětmi až po školy.

Nabídku služeb pro skupiny již využily v lednu a únoru například děti z dětského domova Pepa v Lazci, děti ze základní školy Mirotice a některé další příbramské sportovní kluby. Rezervovaný pobyt má už také například ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram. „Granit neboli žula, je kvalitní a pevný stavební matriál a pevná pouta na kvalitních základech chceme pomoci vytvářet i my, a to právě prostřednictvím skupinových pobytů. Budovat v těchto mladých lidech především kladné mezilidské vztahy, dále lásku k přírodě a zároveň poskytnout prostředí, kde mohou zažít nezapomenutelné chvíle svého života,“ přibližuje koncepci chaty Granit ředitel SZM Příbram Jan Slaba.

Zdá se tedy, že chata nebyla nakonec prodána soukromníkovi, jak původně vedení města zamýšlelo, bylo dobrým rozhodnutím. Proti prodeji byla jak opozice, tak i poměrně velká část veřejnosti. Vedení města se sice nyní bije v prsa, jak chata funguje a že je to především jeho jeho zásluha, ale ještě na počátku roku 2021 například na zasedání zastupitelstva radní Jindřich Vařeka (ANO) tvrdil, že chata Granit je ruina, na kterou jezdí jen málo lidí, nebo lidé nežijící v Příbrami. (Více se dočtete v článku: Zastupitelstvo se kvůli Granitu zvrhlo v hodinu čtení. Už jen „hrdobci“ chyběli) Nyní ale vedení města především na sociálních sítích mluví tak, že záchrana chaty byl jen jejich nápad…

Nicméně se ukazuje, že Granit může a bude z obliby Šumavy prosperovat. Dokáže návštěvníkům nabídnout ideální prostředí pro školní výlety, lyžařské kurzy, školy v přírodě, slučovací a poznávací pobyty pro nově příchozí studenty na začátku roku a podobně. Zadov nabízí velmi krásnou přírodu a v přilehlém okolí chaty je nepřeberné množství nabídek, jak trávit čas příjemně a při tom efektivně. V blízkosti chaty jsou sklářské dílny, dostupný je výběh s vlky v o něco vzdálenějším Srní, či rysí a jelení výběh na Kvildě a mnoho kulturních památek. V zimě pak láká nabídka sjezdovky přímo u chaty.

V rámci skupinových pobytů školských i jiných zařízení, je možné podle Sportovních zařízení města Příbram, které chatu spravují, za účelem podpory zlepšení kolektivu, sportovních výkonů a rozvoje kreativity jednat o zvýhodněné ceně za ubytování. „V březnu a dubnu budou probíhat plánované schůzky s organizacemi, které projevily zájem o ubytování chaty Granit na základě zaslaných nabídek a materiálů,“ dodává ředitel SZM.

Komentáře