Fotogalerie: Bázárek pomohl Radosti Příbramáčkům

PŘÍBRAM – Spolek Radost Příbramáčkům Jany Havelkové není třeba dlouze představovat. Ve městě a okolí pomáhá potřebným od malých dětí, přes matky samoživitelky až po důchodce. Pořádá také celou řadu zajímavých akcí, tou poslední byl Velký letní charitativní bazárek.

Uskutečnil se v neděli 17. července v prostorách za sídlem spolku v Pražské ulici. Na akci, která se konala od 13 do 17 hodin přišla celá řada lidí podporujících aktivity spolku, ale i třeba náhodní kolemjdoucí. Kromě nabízeného bazarového zboží nechybělo i něco dobrého na zub, co většinou upekli pořadatelky či jejich kamarádky, či dětský koutek pro ty nejmenší návštěvníky.

„Bylo to takové milé setkání s lidmi, kteří mají spolek rádi a přišli se na nás podívat. Někteří i s dětmi pro které jsme měli krásný přírodní dětský koutek s hračkami, děti si mohly malovat, nebo omalovávat, měly tam také vaky s kuličkami, ale i polštáře na povalování na dekách,“ přiblížila pohodovou atmosféru bazárku Jana Havelková.

V parném letním dni se nezapomnělo ani na osvěžení a pitný režim. „Tesco Příbram mi pro děti i dospělé věnovali veliké množství čerstvého ovoce jako například melouny, jablka a banány, které si mohli brát úplně zadarmo. Zajistili jsme i pitný režim. A hlavně jsme si to užily,“ dodává Jana.

Samotná akce byla úspěšná, podařilo se vybrat necelých 16 000 korun, které spolek použije na své nejnutnější náklady. „Půjde to na ty výdaje, na které nemámě dotace jako například na úhradu pohonných hmot spojených s rozvozem potravinové pomoci, protože tu pořád vozím seniorům domů, oni by to sami nezvládli fyzicky si pro to dojít. Musím ale občas dokoupit i něco, co úplně chybí a proto dělám tyto akce, aby na ty věci byly peníze. Je to nyní zkrátka složitá doba,“ vysvětluje na závěr předsedkyně spolku Radost Příbramáčkům Jana Havelková.

Komentáře