Fotbalisté věnovali nemocnici přes 43 tisíc, půjdou na odpočinkovou zónu

Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM – Celkem 43 303 Kč vybral fotbalový klub 1.FK Příbram v rámci aukce fotbalových předmětů, která se uskutečnila na podzim loňského roku. Tým se rozhodl, že bude i nadále pokračovat v podpoře Oblastní nemocnice v Příbrami, které pomáhá již několik let.

Částka bude využita na svatbu nové relaxační zóny u pavilonu I. Ta by měla být o něco málo větší, než zóna, která se v minulém roce otevřela v druhém areálu na Zdaboři. Stavební práce by měly začít na jaře a vše by se mělo stihnout do podzimu. „Kromě posezení a altánu v ní budou různé posilovací stroje a pomůcky, které pomohou pacientům na blízkém rehabilitačním oddělení. Celý koutek ale budou moci využívat i pacienti z interny, paliativního oddělení ale i široká veřejnost,“ řekl předseda představenstva nemocnice Stanislav Holobrada.

Po slavnostním předání šeku se šli dárci podívat na paliativní lůžkové oddělení, které bylo v loňském roce otevřeno a patří mezi ty, které budou moci nový relaxační koutek využívat.
„Byla to aukce dresů, kterou jsme udělali k výročí Samotové revoluce. Jsem moc rád, že částku můžeme věnovat příbramské nemocnici. Máme blízko k regionu a myslím si, že právě zařízení jako jsou nemocnice, ty prostředky umí využít smysluplně,“ řekl majitel klubu Jan Starka.

Komentáře