Dobrovolníci zítra vyrazí do Brd uklízet odpadky

PŘÍBRAM/BRDY – Na sobotu 22. května je připravena velká úklidová akce v CHKO Brdy. Tu vyhlásil správce stejnojmenné facebookové skupiny.Tradičně se jí zúčastní jak dobrovolníci z řad milovníků přírody, tak i některé města, obce či organizace.

Kromě řady dobrovolníků na ni vstřícně zareagovaly Národní geopark Barrandien, Destinační agentura Brdy, městys Jince, obec Strašice, dobrovolní hasiči z obce Nevid, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko reprezentovaná městem Příbram a Mikroregionem Hořovicko, dále pak největší lesní hospodář v regionu, podnik VLS, s. p. Ti všichni se s vědomím Správy CHKO Brdy rozhodli akci podpořit materiálně a technicky.

„Celkem je připraveno 22 různých tras, kde se pokusíme od odpadků vyčistit přibližně 230 km cest a cyklotras. Poděkování patří všem, kteří se tohoto i organizačně náročného podniku ujali, a především dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojí. Chceme jim popřát, aby také pán a vládce Brd, dobrý duch Fabián, jim na tento den zajistil co nejpříjemnější počasí a vnukl jim dobrou náladu, nadšení a smysl pro humor. Destinační agentura Brdy věnuje každému dobrovolníkovi jako symbolickou pozornost aktuální turistickou mapu Brd v měřítku 1:30000,“ uvádí iniciátor akce Pavel Čámský.

Akce samotná je naplánována na zítřek, sobotu 22. května, s tím, že dobrovolníci se mohou hlásit na výše zmíněné adrese facebookové skupiny CHKO Brdy. Pomůcky potřebné pro úklid si zájemci mohou vyzvednout v termínu od 18. do 21. května v Domě Natura na nám. T. G. Masaryka v Příbrami, v budově lesní správy v Obecnici a v Muzeu Středních Brd ve Strašicích. K dispozici budou také v den samotného úklidu v čase od 9 hodin ráno do půl jedenácté dopoledne přímo na místě startů úklidových tras.

„Jsem rád, že i jako město můžeme být nápomocni při této velmi potřebné akci. S problematikou odpadu se potýkáme dnes a denně, proto si velice vážíme dobrovolníků, kteří akci zorganizovali a všech, kteří se do úklidu zapojí. Brdy jsou pro náš region velkou devizou, pojďme se tedy společně postarat, aby se z nich nestala skládka odpadu,“ zve k úklidové akci starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Ukliďme Brdy – sobota 22. květn, start úklidových tras s výdejem pomůcek pro úklid – 9.00-10.30 hod.:

– Orlov (parkoviště)

– Kozičín (parkoviště u nového odpočívadla)

– Obecnice (u hřiště)

– Jince (parkoviště u bývalého pivovaru)

– Neřežín (parkoviště)

– Malá Víska (parkoviště)

– Zaječov (Dolní Kvaň)

– Strašice (u Hájkova mostu)

– Skořice (parkoviště)

– Kolvín (parkoviště)

– Míšov (známý gril)

– Nepomuk (Cykloklub Nepál)

– Láz (parkoviště na návsi, u obchodu, restaurace a OÚ)

Nasbíraný odpad pak odvezou VLS, s. p., TS Příbram a obce Jince a Strašice.

 

Komentáře