Na Nováku lze už posedět na terase, v hale a na zimním stadionu v omezeném počtu, bazén zatím stále zavřený

PŘÍBRAM – V postupný rozvolňování upraví i Sportovní zařízení města Příbram (SZM) provoz některých svých středisek a areálů. Nově je za dodržení stanovených podmínek pro veřejnost umožněn provoz vnitřních sportovišť až pro 10 osob a SeZaM bistro Nový rybník umožňuje posezení na terase. Na bazén a saunu si ještě návštěvníci počkají.

Nařízení se týkají sportovní haly a zimního stadionu, bazén včetně sauny zůstává nadále uzavřený. „Dle aktuálních návrhů rozvolňování by se mohl 1. června otevřít venkovní areál Aquaparku Příbram, vnitřní bazén potom zhruba v polovině června. Vše však bude záviset na počtu nově nakažených v populaci,“ říká Jan Slaba, ředitel (SZM).

V občerstvení SeZaM bistro na Novém rybníku, mají návštěvníci nově možnost zakoupené zboží konzumovat na terase. Musí být ale schopni při případné kontrole doložit, že splňují podmínky vyžadované mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, stanovené v bodu I/18 a u stolu smí sedět maximálně 4 osoby, pokud nejde o členy jedné domácnosti. „Usazením se u stolu na terase SeZaM bistra dává host najevo, že splňuje alespoň jednu z podmínek nařízení vlády. Tedy je očkován proti onemocnění Covid-19, prodělal toto onemocnění a je v ochranné lhůtě 90 dní, nebo je testován na přítomnost SARS-CoV-2 a test s negativním výsledkem není starší 72 hodin,“ připomíná ředitel SZM.

Provoz vnitřních sportovišť je umožněn za předpokladu dodržení následujících podmínek:

Jedna osoba na 15 m2 vnitřní plochy sportoviště, maximálně 10 osob ve skupině a maximálně 20 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště, která je přístupná veřejnosti, s tím, že všechny přítomné osoby prokáží, že splňují podmínky stanovené v bodu I/18 usnesení č. 450, s výjimkou dětí mladších 6 let věku. (Od pondělí 24. 5. 2021 se maximální počet osob zvyšuje na 12 osob ve skupině a maximálně 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště, která je přístupná veřejnosti, při dodržení přítomnosti 1 osoby na 15 m2).

Přítomnost veřejnosti v jiných vnitřních prostorech, jako jsou šatny, sprchy apod., se zakazuje. Výjimku tvoří sportovní příprava, kterou provádí osoby v rámci výkonu zaměstnání, výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti jako přípravu pro sportovní akce konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy, a sportovních akcí, které nejsou zakázány.

 

Komentáře