Dobrovolníci vyrazí zítra uklidit okraj Brd

Brdy - Padrťské rybníky

PŘÍBRAM – Jarní sluníčko nemilosrdně odhaluje nejen špinavé okenní tabulky a zašedlé záclony, ale také nepořádek v přírodě. Internetový server Objev Brdy proto za podpory obcí Bohutín, Láz, Obecnice, Podlesí, Příbram, dále Vojenských lesů a statků ČR, s.p. a CHKO Brdy pořádá v rámci oslavy Dne Země zítra jarní úklid v Brdech. Každý dobrovolník je vítán, akce je vhodná i pro celé rodiny, včetně dětí. Sraz účastníků je v 8 hodin ráno na parkovišti v Orlově (točna autobusů MHD).

Uklízet se bude ve třech zónách: Oseč – Podlesí, Orlov – Kozičín a Pilská nádrž – Láz. „Není v našich silách organizovat úklid celého CHKO, jde o velmi rozsáhlou plochu. A proto bychom se chtěli poprvé soustředit na tu část, která nám je polohou nejbližší: od Obecnice až po obec Láz na Příbramsku,“ uvedl za pořadatele ze serveru Objev Brdy Petr Piskač s tím, že cílem společné jarní úklidové akce je připravit tuto oblast na zahájení nové turistické sezóny.

Ochranné rukavice i pytle na sběr odpadků dostanou dobrovolníci přímo na místě, město Příbram prostřednictvím Technických služeb následně zajistí svoz nashromážděného odpadu. Na závěr čeká účastníky drobné občerstvení a opékání špekáčků.

„Obdobná akce se v Brdech uskutečnila již vloni v říjnu pod taktovkou Vojenských lesů a statků. Úklid však překazil první sníh. Doufejme tedy, že nám tentokrát bude aprílové počasí více nakloněno,“ sdělil za město Příbram jeho místostarosta Václav Švenda.

Úklidová akce se pořádá u příležitosti Dne Země a je zaměřena zejména na vstupy do CHKO Brdy. Na celoplošný úklid se chystají Vojenské lesy a statky ve spolupráci s CHKO Brdy v sobotu 13. května.

Předpokládaný program na zítřek:

 8:00 hodin – hromadný sraz v Orlově

8:00 až 8:30 hodin – rozdělení úklidových tras

9:00 až 14:00 hodin – úklid všech tras dle rozpisu

14:30 hodin – sraz zpět na parkovišti v Orlově, opékání buřtíků

S konkrétními otázkami před akcí či v jejím průběhu se obracejte přímo na tým projektu z Objev Brdy:

Petr Piskač: +420 607 801 000 a Hynek Harvánek: +420 602 608 418.

Komentáře