Do škol se chystá v pondělí vrátit jen polovina dětí

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – V současné době jsou ve městě v provozu mateřské školy, deváté třídy základních škol a maturitní ročníky škol středních, kdy maturanti chodí na konzultace k vyučujícím. V pondělí se mají připojit i ročníky prvního stupně.

U mateřských škol město denně zjišťuje počet dětí, které chodí. „Do mateřských škol máme přihlášených 1304 dětí, z nichž k 21. květnu chodilo do mateřských školek 339 dětí, což je 26 procent z celkového počtu,“ uvedla místostarostka Zorka Brožíková. U žáků devátých tříd chodí do škol z celkového počtu 329 dětí 155 z nich. „Je to necelá polovina asi 47 procent doplnila,“ příbramská místostarostka.

V pondělí 25. května se připojí i děti z prvního stupně. Ale ani tam se nepočítá s návratem plného počtu. „Vzhledem k tomu tak příbramské školy nebudou mít problém dodržet rozdělení dětí do skupin po patnácti a rozdělení do jednotlivých učeben,“ doplnila Zorka Brožíková s tím, že návrat dětí do školních lavic ředitelům potvrdili rodiče jen 47 % dětí.  Mezi další bezpečnostní opatření patří i roušky nebo vstupy do budov oddělenými vchody a podobně.

Nicméně ředitelé škol se obávají, že děti budou dodržovat bezpečnostní opatření jen ve škole, kde na jejich plnění mohou dohlédnout učitelé, ale venku po vyučování to už bude něco jiného. Podobné zkušenosti už mají právě s deváťáky. „Přece jen se poměrně dlouho neviděly a tak jak jsem měl možnost vidět z okna první den, tak sotva opustily budovu, tak se venku objímaly a podobně,“ dodal ředitel ZŠ Jiráskovy sady Petr Šlemenda.

Komentáře