Do skateparku nejdřív na jaře

Foto: MěÚ Příbram

PŘÍBRAM – Původně chtělo město otevřít nový skatepark ještě letos, bohužel už nyní je jasné, že se to nepovede. Stavba je totiž ve skluzu. Milovníci skateboardů, kolečkových bruslí i jízdních kol se dočkají až příští rok na jaře.

V současné době jsou hotové překážky na takzvané streetové části včetně betonových podlah. Aktuálně se kolem těchto překážek provádějí terénní úpravy. „Zbývá dokončit bazénovou část. Ta bohužel vyžaduje ruční práce, a je tedy časově náročná. Musíme připravit kompletní výztuže a pak betonovat,“ uvedl Radomír Teichmann, ze společnosti Mystic Constructions, která nový skatepark buduje, s tím, že betonáž takzvaného bazénu zabere přibližně čtyři týdny.

Časový skluz prý podle dodavatele stavby nastal tím, že musel čelit nepředvídatelné situaci při stavbě skateparku v Teplicích, kde kvůli technickým komplikacím firma nabrala zpoždění téměř dva měsíce. Tím se dostala i do časového skluzu se stavbou v Příbrami.

„Předpokládané dokončení celé stavby je momentálně plánováno na listopad, ale vzhledem k počasí a k době nutné ke zrání betonu jsme se rozhodli nový skatepark otevřít až s prvními hezkými dny jarního počasí,“ vysvětluje místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s důrazem na to, že se jedná o mnohamilionovou investici města a proto není možné za těchto podmínek dokončení stavby uspěchat. „Všechno se snažíme dělat v maximální kvalitě. Situace sice není jednoduchá, ale děláme vše proto, aby prodleva byla co nejmenší,“ doplnil Teichmann.

Během několika dnů by ale město mělo dokončit v bezprostřední blízkosti vznikajícího skateparku hřiště pro volnočasové aktivity. „Všichni se dočkají, skatepark, který jsme slíbili, bude. Jen si na něj musíme počkat o trochu déle. Prozatím mohou naše děti za příznivého počasí trávit svůj volný čas na novém multifunkčním hřišti. Mohou si přijít zahrát basketbal, volejbal nebo malou kopanou,“ konstatovala Alena Ženíšková. Ovšem vzhledem k tomu, že okolo nového hřiště jezdí nákladní vozy a další technika do areálu skateparku, tak vzhledem k bezpečnosti a také sychravému podzimnímu počasí bude možné nové hřiště nejspíš začít užívat také až na jaře příštího roku.  

Nové volnočasové hřiště u skateparku

Komentáře