Do adventního programu zasáhla protiepidemická opatření, původní se ruší, na náhradním se pracuje

PŘÍBRAM – Původně oznámený program letošního adventu se mění. Důvodem je nepříznivý vývoj epidemické situace v zemi. Plánovaný koncert Anety Langerové i další program se neuskuteční, důvodem je, že město nechce veřejnost dělit na očkované a neočkované. Příbram tak musí, stejně jako jiná města a obce, upravit adventní program.

„Nechceme přistoupit k tomu, abychom adventní program dělali pouze pro očkované, abychom oplotili náměstí a vpustili pouze omezený počet návštěvníků. Program bohužel s ohledem na aktuální pravidla není možné uspořádat dle plánů, ale i tak chceme, abychom se ctí advent zahájili. Na náměstí T. G. Masaryka bude v neděli 28. listopadu rozsvícen vánoční strom, po celý den bude hrát reprodukovaná hudba, připraveno je občerstvení a také stánkový prodej s vánoční tematikou,“ vysvětluje hlavní důvody změny starosta Jan Konvalinka.

V neděli tak bude na náměstí T.G.M. rozsvícený vánoční strom a zapálí se první svíčka na adventním věnci. Vedení města společně s městským kulturním centrem v současné době hledají a připravují alternativy, pro další dny. Mezi plány patří například aktuálně připravovaná výstava mapující historii Vánoc, kterou připravuje Městské kulturní centrum ve spolupráci s Okresním archivem Příbram. Tato výstava bude instalována na velkoformátových panelech také na náměstí T. G. Masaryka.

Ovšem situace „na bojišti“ se mění každým okamžikem, takže v současné době není příliš možné sdělit nějakou konkrétnější podobu vánočního programu. Nelze ani zatím potvrdit, zda se náhradní program bude konat jen na náměstích nebo na původně avizované Svaté Hoře.

Komentáře