Dívky se bavily ničením altánu a ještě se chlubily videem

Koupaliště Nový rybník.

PŘÍBRAM – Minulý týden se na sociálních sítích objevilo video tří školaček, na kterém se natočily, jak demolují altán na ostrůvku a vánoční osvětlení na koupališti Nový rybník. Nyní si budou muset svou „zábavu“ odpracovat.

Veřejnost ale jejich „zábavu“ v internetové diskuzi ostře odsoudila, ale našli se i tací, kteří tento vandalismus označovali jako dětskou zábavu.

Protože ale jde o městský majetek, musí město nějakým způsobem přistoupit k řešení nápravy. „S rodiči všech aktérek případu, jsme se dohodli, že pokud jde o náhradu zničeného osvětlení, bude jim vyfakturována částka k úhradě. U zničeného altánu si dívky, samozřejmě pod dohledem svých rodičů, udělají brigádu a uvedou ho zpět do původního stavu,“ uvedl Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města, které mají Nový rybník ve své správě.

„Vzhledem k věku děvčat se domnívám, že není třeba z tohoto případu dělat tragédii. Za tragédii bych považoval situaci, kdy by jejich rodiče odmítli čin odsoudit a dívky by nebyly nuceny napravit to, co způsobily. Nicméně je třeba si stále připomínat, že ničením věcí, které je nutné následně, mnohdy opakovaně opravovat, odebíráme z městského rozpočtu prostředky, které by mohly být využity účelněji,“ dodal starosta města Jindřich Vařeka.

Komentáře