Divadlo dostane nová okna a malá scéna je zas o kus blíž rekonstrukci

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami.

PŘÍBRAM – O nutnosti celkové rekonstrukce budovy divadla a kulturního domu se mluví už několik let. Například velkými okny ve foyer divadla uniká v zimních měsících teplo a nedaří se tento prostor vytopit. Také prostor malé scény je již delší dobu v nevyhovujícím stavu. To by se ale nyní mělo změnit.

Malá scéna je projekt, který se dlouhodobě přetřásá z jedné strany na druhou, její současný stav je poplatný době, ve které vznikla a proto město připravuje dokončení projektové dokumentace její celkové rekonstrukce. „Projekt na opravu byl již z části hotový a my jsme přistoupili k tomu, že chceme mít ten projekt finalizovaný až do té úrovně, kdy bylo možné soutěžit dodavatele, protože se může stát, že stejně jako loni i letos se nám nepodaří proinvestovat všechny peníze, nebo je ušetříme a tyto prostředky bychom chtěli využít právě na rekonstrukci malé scény,“ říká starosta Jan Konvalinka.

O výměnu oken ve foyer se pak pokusí samo divadlo. Rada města proto schválila navýšení investičního příspěvku pro divadlo. Budova je ale památkově chráněna a tak výběr jak dodavatelské firmy ani samotných oken nebude snadný. „Vzhledem k tomu, že je budova památkově chráněná, tak sem nejde dát jakákoli okna, ale musí být schválena i památkáři. Nicméně už se těšíme, že pak bude ve foyer konečně v zimě teplo,“ říká zástupkyně ředitele příbramského divadla Anna Čiperová s tím, že nyní i když se začalo topit už okolo šesté hodiny ráno, tak se prostor foyer zkrátka nikdy před představením nepodařilo úplně vytopit.

O nutnosti opravy budovy divadla už před komunálními volbami jednal se samotným premiérem Andrejem Babišem tehdejší starosta Jindřich Vařeka. Dokonce ho těsně před volbami pozval do Příbrami i do samotného divadla, ale dopadlo to jako obvykle. Premiér místo pomoci tehdejšímu starostovi poradil, že si má půjčit od Evropské banky, která měla tehdy prý výhodné úrokové sazby…

O tehdejší návštěvě Andreje Babiše jsme natočili reportáž:

Komentáře