Díky krajským Rodinným pasům a Senior pasům bude možné získat slevy i další výhody

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Pasy, přinášející rodinám i seniorům slevy na zboží a služby od 5 do 50 procent i další výhody, podpořili středočeští radní na svém jednání koncem února. Celkem na jejich podporu vyčlenili přes 3,6 milionu korun.

„Oba projekty by letos měly být v pilotním režimu. Předpokládáme v první fázi propojení na ostatní kraje, ve kterých již pasy fungují nebo se připravují podobně jako u nás. Za předpokladu, že se jejich provoz skutečně osvědčí a bude o ně zájem, pak by v dalších letech již mohly přejít do běžného režimu,“ uvedla radní Středočeského kraje pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová. Jedním z kritérií úspěchu je přitom v obou případech dohoda minimálně se stovkou poskytovatelů slev do konce roku 2020. „Jedná se o slevy ve výši od pěti do padesáti procent z oblasti volnočasových aktivit i z oblasti běžného denního nákupu spotřebního zboží. Smysl projektů je na jedné straně především podpora rodin s dětmi nebo seniorů, a na druhé straně podpora malých a středních podnikatelů včetně předpokládaného významného přínosu v cestovním ruchu. Zapojení do projektu je v obou případech bezplatné,“ doplnila ještě Aneta Heřmanová.

Projekt Rodinné pasy vznikl na území Jihomoravského kraje, který je i držitelem licence – ochranné známky RODINNÉ PASY. Je provozován také v kraji Vysočina, v Jihomoravském, Olomouckém, Pardubickém, Královéhradeckém, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. „Středočeský kraj chce umožnit rodinám s dětmi využívat výhody Rodinného pasu ve všech krajích ČR, které tuto službu poskytují,“ dodala radní pro sociální věci. Každá registrovaná rodina přitom obdrží 2 karty.

Senior Pas je obdobným projektem jako jsou Rodinné pasy, ale je zaměřený na osoby starší 55 let. I Seniorské pasy fungují už v řadě krajů a cílem projektu je vytvoření sítě míst, kde budou poskytovány slevy na výrobky a služby držitelům karet. Bonusem je pak zajištění a pořádání dalších služeb, jako jsou doprovodné společenské akce pro seniory. Mezi tyto akce by měly patřit například oslavy Svátku seniorů, soutěž Babička roku Středočeského kraje nebo workshopy Top senior – zlatá nitka – vytváření rodokmenu. Senior pasy se budou představovat mimo jiné i na road show, v jehož rámci bude možné se do projektu zapojit.

 

 

Komentáře