Děti se vrátily do škol a školek a před nimi opět začal parkovací „Divoký západ“

Takovýto obrázek není ráno u školek a škol ničím neobvyklým.

PŘÍBRAM – Po dvou měsících se děti vrátily do školních zařízení a s nimi i dopravní džungle, kterou mají na svědomí jejich rodiče. Ti si totiž opět parkují, jak chtějí, vjíždějí do zákazu vjezdu a podobně. Hlavně, aby svého potomka dodali do školy, že ale přitom ohrožují druhé, je jim úplně jedno. A městské i státní policie nikde.

Parkování na přechodech pro chodce, chodnících, před vchody do škol a školek, to je opět od začátku září na denním pořádku každé ráno během pracovních dnů. Obhajoba tohoto bezohledného chování je vždy stejná, buď se pospíchá, nebo rodič „dbá“ na bezpečí svého dítěte a přece s ním nepůjde třeba pár desítek metrů ke školce z vedlejší ulice, či prý není kde jinde zaparkovat. Pravda je ovšem taková, že tito rodičové jsou prostě jen pohnout „svou línou prdelí“ a udělat pár kroků a nejradši by děti vozili snad až před jejich skříňku do šatny nebo rovnou až do školní lavice.

Starosta města Jindřich Vařeka na jedné z tiskových konferencí města k tomuto uvedl, že jde o komplikovaný problém, protože právě ze strany rodičů se mluví o bezpečnosti a podobně a že ve městě chybí parkovací místa. To je sice všechno pravda, ale co se týká oné bezpečnosti, tak tím, jak jsem uvedl výše, myslí každý z oněch bezohledných řidičů pouze tu, jenž se týká jeho a jeho dětí, dále ne všechny děti a jejich rodiče se do školních zařízení dopravují autem a za třetí je tu ještě prostý fakt, že pořád v této zemi platí nějaké zákony, dopravní předpisy a pravidla.

Nikomu se asi také nelíbilo, kdy by si někdo usmyslel, že ustřelí hlavu každému, kdo zaparkuje na přechodu pro chodce. Přitom dotyčný by jen „dbal o svou bezpečnost“. Ovšem pokud by toto někdo udělal, příslušné orgány a úřady by jednaly, protože to je nepřípustné. Tak se ptám, proč nejednají i v případě každodenního porušování dopravních předpisů před školními zařízeními? To je totiž nepřípustné také. Že k němu dochází, by například zjistil jakýkoli strážník městské policie pouhou obchůzkou mezi sedmou a osmou hodinou ranní právě kolem školek a škol.

Komentáře