Činnost Technických služeb omezuje koronavirus

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – I přes opatření, která nastavily Technické služby již v říjnu, se zvyšuje počet zaměstnanců v karanténě. Z tohoto důvodu je činnost organizace utlumena s tím, že všichni zaměstnanci jsou přesouváni k řešení prioritních úkonů.

Od 22. října Technické služby přistoupily k řadě protiepidemiologických opatření tak, aby v co nejvyšší míře byla eliminována možnost přenosu nákazy. Bohužel i přes to je v této městské příspěvkové organizaci v současné době zhruba 20 % zaměstnanců ve stavu nemocných (nejen s onemocněním Covid-19) či v karanténě.

„Snížené personální obsazení vede k tomu, že je třeba určit prioritní úkoly, na které budou zaměstnanci přesouváni. Prioritní službou je pro město svoz všech druhů odpadů, okamžité řešení závad a nedostatků souvisejících s bezpečností obyvatel a majetku, a od 1. listopadu také dle platných zákonů zimní údržba. Právě na tyto činnosti bude brán nejvyšší zřetel, proto se může stát, že některé oblasti práce budou prozatím utlumeny,“ uvedl k současnému stavu příbramský starosta Jan Konvalinka.

Aktuální situace tedy činnost Technických služeb nezastavuje, ale v některých oblastech omezuje. S tím sovisí i apel ze strany radnice i vedení TS, aby se veřejnost obrnila trpelivostí, s tím, že ne vždy je nyní možné hned všem požadavkům vyhovět. V případě nutných záležitostí je možné využít telefonní kontakt na dispečera 777 705 600.

Komentáře