Chcete sportovat o prázdninách? Můžete i na dvou školních hřištích

Hřiště ZŠ Bratří Čapků.

PŘÍBRAM – Děti a mládež, ale i ostatní veřejnost bude moci v době od 1. července do 31. srpna využívat ke sportu dvě školní hřiště. Ta budou otevřena denně od 8 do 20 hodin. Jak už jsme informovali, jedná se o hřiště u Základní školy Bratří Čapků a školní hřiště u Základní školy Jiráskovy sady.

V době letních prázdnin jsou již několik let zpřístupňována některá školní hřiště, stejně tomu bude letos. „V letošním roce bude v průběhu nadcházejících prázdnin veřejnosti zpřístupněno školní hřiště u Základní školy Bratří Čapků a školní hřiště u Základní školy Jiráskovy sady. Po zkušenostech z minulých let chci požádat sportující veřejnost o dodržování pravidel, a především pořádku na těchto sportovištích,“ říká místostarostka Zorka Brožíková a dodala, že ve městě je již nyní upraveno několik sportovních plácků, které je také možné aktivně využívat.

Zmíněná školní hřiště budou osazena informační tabulí s provozním řádem a kontakty, na které je možné se v případě nouze obrátit. Odemykání a zamykání areálu zajistí strážníci městské policie, kteří budou v době prázdnin na těchto sportovištích vykonávat zvýšený dohled. Obě sportoviště budou vybavena mobilními WC a odpadkovými koši.

Tento systém chce město využít ještě příští rok a pak by mělo dojít ke změně. „Je s tím vždy trochu problém, protože tam vznikne poměrně dost škod, protože ne všichni z těch návštěvníků se tam chovají tak, jak by měli,“ vysvětluje starosta Jan Konvalinka.

Nicméně cílem města je, že až dokončí revitalizaci dalších sportovních „plácků“ ve městě, tak by se už školní hřiště přes prázdniny pro veřejnost neotvírala, protože právě na pláckách bude prý místa pro sportovní vyžití dostatek.  „Počítáme, že by k tomu mělo dojít v roce 2023,“ doplnila Zorka Brožíková.

Komentáře