Charitativní jarmark pomáhal dětskému domovu

DOBŘÍŠ – Sobotní dopoledne v areálu U Bedřicha patřilo charitativnímu jarmarku. Jeho výtěžek je určený po Dětský domov Korkyně.  Loňský nultý ročník pro něj vybral přes 17 tisíc korun.

Na nápad uspořádat charitativní vánoční jarmark na Dobříši přišli tak, že Leticia Martina Krátká pořádala v dobříšském zámku Vánoční inspirace, kde vždy konala pro dětský domov v Korkyni dražba. „O akci se dověděl Honza Bedřich a rozhodl se, že on taky něco vymyslí a přispěje,“ popisuje zrod nápadu na vznik jarmarku ředitelka domova Tereza Jandová.

Návštěvníci jarmarku mohli nákupem vánočních dekorací, zákusků, dortů, nebo třeba dobrou kávou podpořit děti z dětského domova. „Vedle místních firem se připojila i celá řada dobříšských občanů, kteří upekli něco dobrého a uvidíme, kolik se podaří vybrat,“ dodává Tereza Jandová.

Na přání dětí byla na místě i hromada sněhu, na kterém se vesele bobobalo a sáňkovalo. „Přivezli jsme ho z Rakouska z Lachau,“ říká se smíchem v nadsázce spoluorganizátor jarmarku Jan Bedřich. Sníh pořídil, protože si ho děti přály a navíc všechny velmi dobře lyžují. Ostatně i na zimní radovánky se díky výtěžku z letošního jarmarku mohou děti z Korkyně těšit. „Vybrané peníze použijeme na volnočasové aktivity, čekají nás hory o jarních prázdninách a naše děti vždycky uměly lyžovat a tak v tom chceme pokračovat,“ doplňuje ředitelka domova.

Komentáře