Čerti na Novém rybníku hlásí: Vyprodáno!

Foto: Sportovní zařízení města Příbram

PŘÍBRAM -Mikulášská nadílka s doprovodným program v areálu Nového rybníku v Příbrami je už tradicí.  A nutno říci, že oblíbenou. Z toho důvodu musely Sportovní zařízení města Příbram letos přistoupit k omezení počtu návštevníků.

Tento krok zajistil prodej vstupenek na tuto akci, který byl omezený počtem 2000 lidí. Původně se lískty prodávaly i na loňský ročník, ten ale nakonec rušila proticovidová opatření. Možná i proto byl letos zájem tak velký, že všechny vstupenky jsou už vyprodány a na místě se tedy prodávat nebudou.

Lístky jsou rozděleny do tří vstupů, každý si musí zkontrolovat, kterým vstupem jít. To vše z důvodu zvýšení komfortu návštěvníků a regulace front. „Chápeme, že to bude možná některé zájemce, na které se nedostalo, mrzet, ale pro celkový dojem a klidný průběh akce, je omezení počtu návštěvníků nutností. Vycházíme ze zkušeností, kdy v předchozím ročníku akce bylo množství návštěvníků na hraně únosnosti, jak z hlediska organizačního a bezpečnosti, tak z pohledu komfortu právě návštěvníků,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram. Návštěvníci akce začnou být vpouštěni do areálu v půl třetí odpoledne, ale celý areál Nového rybníka bude z důvodu příprav akce pro veřejnost uzavřený už od čtvrtka 1. prosince od 17 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na čerty, ohňostroj, tvořivé dílny, vánoční strom a trh, fotokoutky, betlémy, planetárium, pódiový program pro děti a mnoho dalšího. Letos se v Areálu Nový rybník koná už 4. ročník akce Čertovský Novák, nyní s podtitulem pekelný. „Nebýt covidu, byl by to už ročník šestý. V roce 2020 se akce rušila v začátcích příprav, v roce 2021 už ve fázi prodeje lístků a zajištěného programu. Vstupenky se vracely a program jsme přebookovali na rok 2022. Co jsme si však vzali z loňských komentářů nejen na sítích, je vynechání Krampus čertů. Chtěli jsme akci zatraktivnit i pro dospělé, to se však se zájmem lidí nepotkalo a tak jsme se rozhodli naslouchat návštěvníkům a akci ponechat více méně dětskou,“ říká Slaba. Rakouských čertů – kampusů, ze kterých byla příbramská veřejnost „na větvi“ v prosinci 2016 a také se o nich vášnivě diskutovalo všude možně, se tak návštěvníci obávat nemusí, typicky českých čertů a čertic ale budou v areálu desítky.

Parkování v blízkosti areálu bude omezené a to zejména z důvodu uzavření parkoviště na Flusárně.  Zaparkovat bude možné u zimního stadionu, u viaduktu, na parkovišti pod adventure golfem, přímo v areálu Nového rybníka a na staré Milínské nad letním kinem. O kousek dál je potom parkování u aquaparku a divadla.

Část areálu se promění v peklo, kde si návštěvníci budou moci opéct buřta, nebo si dát porci guláše.  Zlobivé děti přijede hledat samotný Lucifer se svými čerty, a těm hodným rozdá Mikuláš s andílky a čertíky mikulášskou nadílku. O živou hudbu a program na terase bistra se od 15:30 do 17:50 postarají děti a učitelé ze ZUŠ Antonína Dvořáka Příbram. Na hlavním pódiu bude od 15:30 do 17:50 probíhat zábavný program pro děti, poté přijede pekelný kočár a na závěr akce proběhne společné rozsvícení vánočního stromu a odpálení ohňostroje. Akce skončí v 18:30.

Parkování v blízkosti areálu bude omezené a to zejména z důvodu uzavření parkoviště na Flusárně.  Zaparkovat bude možné u zimního stadionu, u viaduktu, na parkovišti pod adventure golfem, přímo v areálu Nového rybníka a na staré Milínské nad letním kinem. O kousek dál je potom parkování u aquaparku a divadla. 

Komentáře