Práce v Milínské konečně snad skončí, v budoucnu jí čeká opět rozkopání

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Oprava městského vodohospodářského majetku v Milínské ulici, která původně měla skončit v polovině letošního srpna, snad konečně míří do finále. Ve dnech 8. a 9. prosince dojde k pokládce finálního povrchu, kvůli potřebné přípravě je ulice od 1. prosince neprůjezdná.

Podle radnice tak začátek prosince bude pro řidiče náročný. Nutno dodat, že zřejmě z vedení města tudy nikdo nejezdí, protože pro řidiče to bylo náročné po celou dobu… O couvajících kamionech Smetanovou ulicí, kam je zavedla navigace a objížďka, by se dal napsat samostatný článek apod.

Práce na výměně vodohospodářského majetku už skončily a nyní dojde k pokládce asfaltového povrchu a řidičům tak odpadne jízda po současném provizorním „tankodromu“. K té by mělo dojít 8. a 9. prosince. Před samotnou pokládkou je nutné provést přípravné práce, jako je úprava obrubníků, odstranění provizorní vrstvy vozovky a příprava podkladové vrstvy nové komunikace.

Ovšem v současné době je také uzavřená Hailova ulice kvůli zřícení budovy bývalé spořitelny a radnice zatím příliš na majitele netlačí, aby si s odstraněním pospíšil a tak už měsíc máme v centru města další objížďku. „Dům v Hailově ulici je nyní zpevňován ocelovou konstrukcí. Z dnešní schůzky se stavebníkem a statikem vyplývá, že zhruba do poloviny prosince by mohlo dojít ke zprůjezdnění této ulice,“ komentoval situaci v centru Příbrami starosta Jan Konvalinka. Zkrátka je advent, to by neměl být žádný kvalt, je pohoda Vánoc…

Po dobu uzavírky Milínské, tedy od 1. prosince bude objízdná trasa vedena opět přes Mixovu a Smetanovu. „V době pokládky finálního asfaltového povrchu v Milínské, tedy ve dnech 8. a 9. prosince, bude s ohledem na techniku docházet také k lokálnímu omezení v ulici Mixova. V tuto dobu bude provoz řízen pracovníky stavby. Za způsobené komplikace se omlouváme,“ říká příbramský starosta, který naštěstí touto objížďkou do práce jezdit nemusí.

Plný provoz v Milínské ulici bude obnoven nejpozději 12. prosince a vodorovné dopravní značení bude provedeno v jarních měsících. No snad tyto termíny se již, na rozdíl od původního dokončení stavby podaří dodržet.

Nicméně Milínskou ulici by měla v budoucnosti čekat celková rekonstrukci, kterou už v září 2018 před komunálními volbami sliboval v Příbrami tehdejší ministr dopravy Dan Ťok. Tudíž martýrium s uzavírkami, parkování a kopáním začne nanovo. Ředitelství silnic a dálnic zatím má tento projekt v plánu. „Zatím máme v plánu oba projekty v Příbrami, jak opravu Milínské ulice, tak opravu silničního mostu přes železniční trať v Husově ulici, bližší informace by měly být známé koncem ledna příštího roku,“ potvrdil Martin Buček z tiskového oddělení ŘSD.

Reportáž z návštěvy ministra dopravy Dana Ťoka v Příbrami před volbami v roce 2018:

V případě mostu v Husově ulici ŘSD už v polovině loňského roku předalo staveniště za účelem stavby firmě Raeder & Falge s.r.o, která zvítězila ve výběrovém řízení. Nicméně zatím se nestaví i z důvodu současného dopravního omezení v Milínské ulici. „Předali jsme již také staveniště za účelem opravy mostu ev.č. 18-012, který v Husově ulici v Příbrami převádí silnici I/18 přes železniční trať. Zhotovitelem je společnost Raeder & Falge s.r.o., která ze tří uchazečů o zakázku předložila nejvýhodnější ekonomickou nabídku. Opravu se zavázala provést za 25,11 milionů korun bez DPH s dobou pro uvedení stavby do provozu 25 týdnů,“ prozradil loni v červenci Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Most přes trať v Husově ulici.

Komentáře