Budova bývalého ředitelství Rudných dolů dostane novou střechu

PŘÍBRAM –  O nutnosti celkové opravy budovy bývalého ředitelství Rudných dolů se mluví už několik let. Původně město na ní chtělo vzít peníze z prodeje majetku teplárny, bohužel ale prodejem získalo podstatně méně peněz než očekávalo a tak ze záměru sešlo. Ovšem stav budovy se horší. Nyní už do ní i zatéká a tak je potřeba opravit zatím aspoň střechu.

„Rudné doly jsou jedna z nejhodnotnějších budov, které ve městě máme a v současné době se připravuje zakázka na kompletní opravu střechy. To znamená výměnu krytiny, včetně krovů a výdechů a komínů, které na té budově jsou,“ prozradil starosta Jan Konvalinka s tím, že stav střechy je havarijní  a oprava by se měla uskutečnit v nejbližší možné době. Kromě zatékání jsou i krovy napadené dřevokaznou houbou, takže situaci je nutné řešit. „Oprava střechy by měla vyjít na zhruba dvanáct milionů korun,“ doplnil místostarosta Martin Buršík.

Dále se připravuje projektová dokumentace na sklepení této budovy. „Tam by měl vzniknout multifunkční skladovací a archivní prostor pro potřeby buď městského úřadu, případně dalších institucí, které by mohly v budoucnu v budově bývalých Rudných dolů sídlit,“ přiblížil další záměry města Jan Konvalinka.

Budova by měla sloužit veřejnosti a nikoli jen úředníkům pro kanceláře. Radnice už jedná i s architektem, který připravuje návrh, jak budovu co nejlépe využít. Náklady na celková rekonstrukci bývalého ředitelství Rudných dolů se pohybují okolo 200 milionů korun. „Opravou střechy a sklepa, ale zatím budovu zajistíme a pak se uvidí, co dál,“ uzavřel příbramský starosta.

Komentáře