Bedna naposledy slavila narozeniny v současných prostorách

Foto: archiv Bedny

PŘÍBRAM – Už třinácté narozeniny oslavilo v úterý 9. března příbramské nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna. Akce se konala krátce po tom, co se jeho pracovnici dozvěděli, že se zařízení přesune do nových prostor.

Bedně přišlo poblahopřát bezmála čtyřicet gratulantů z řad odborné veřejnosti i zástupců města. Pro ně byl, vedle materiálů a statistik přibližujících činnost klubu, připravený zábavný kvíz a také premiéra Bednaklipu 2023. Což je krátké video ukazující Bednu očima jejich klientů. Ředitel Pontonu, organizace, jenž chod Bedny zajišťuje, Ľubomír Lupták společně s koordinátorkou klubu Kamilou Zelenou také shrnuli 13 let činnosti této služby pro děti a mládež v Příbrami. Následovalo překvapení v podobě „přechodového rituálu“, kterým provázela jedna ze zakladatelek služby Bohumila Mudrová. „Tento malý obřad vyjádřil myšlenku, že ve třinácti letech už není Bedna žádné dítě. Už nehledá cestu, nepřešlapuje. Je to dospělá služba s vysokou úrovní odbornosti,“ říká koordinátorka Bedny Kamila Zelená.

Na odpolední část programu pak dorazila více než stovka dětí, mladistvých i dospělých. Zábavu obstaral dobrovolník a dlouholetý spolupracovník Bedny a nyní i pirátský zastupitel Tony Schejbal, který připravil taneční soutěž battle. Vítězové získali poukazy na pizzu dle vlastního výběru a všichni účastníci se mohli zúčastnit výtvarné dílny či shdnout Bednaklipy. Bedna tak úspěšně završila svoji třináctiletou cestu a vykročila do nové etapy svého působení.

Komentáře