Aleš Haluška: Je škoda, že vedení Středočeského kraje, hledá úsporu rušením veřejné služby občanům

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Rožmitálský radní Aleš Haluska se vyjádřil k ukočení provozu vlakových spojů na železniční trati Rožmitál – Březnice.

Dnem 12. 12. 2021 skončila po 122 letech rožmitálská lokálka. Je škoda, že vedení Středočeského kraje (STAN), hledá úsporu rušením veřejné služby našich občanům, což osobní vlaková doprava je. Rožmitálská lokálka přežila 122 let, dnešní vedení Středočeského kraje však nepřežila. Je minimálně na zamyšlenou, proč kraj nešetří jako prvý u sebe?

Bývalé vedení kraje mělo jednoho radního pro dopravu s jedním úřadem. Dnešní vedení kraje muselo uspokojit celou vládnoucí koalici na kraji a tak zřídilo úřady pro dopravu dva a rovněž vytvořilo rovnou dva radní pro dopravu, takže chápu, že tahle sranda nás občany něco stojí!

Zajímavé je i kumulace funkcí a příjem z těchto všech funkcí Petr Borecký (STAN), radní Středočeského kraje pro dopravu a starosta města Úval u Prahy a Martin Kupka (ODS) radní pro dopravu Středočeského kraje, starosta města Líbeznice, první náměstek hejtmanky, poslanec Parlamentu ČR , místopředseda ODS a budoucí ministr dopravy. Taky zvládáte normálně 5 až 6 zaměstnání a máte 5 až 6 výplat z peněz našich občanů daňových poplatníků? To se to pak ruší veřejná doprava!

Aleš Haluska,

radní města Rožmitál pod Třemšínem

Komentáře