Afghánci v Příbrami zřejmě bydlet nebudou

PŘÍBRAM – Rada města se zabývala na svém posledním zasedání možností ubytovaní pro soby evakuované z Afghanistánu. Tímto bodem se radní zabývali v pondělí 20. září na základě žádosti krajského úřadu. Radní žádosti nakonec nevyhověli.

Na město totiž přišla z krajského úřadu žádost, aby Příbram vyplnila dotazník o tom, kolik ubytovacích kapacit by město bylo ochotno vyčlenit, pro evakuované osoby z Afganistánu. Rada města tuto žádost vzala na vědomí. „Jedná se o ty spolupracovníky českých vojáků a České republiky. Na zasedání jsme o tomto poměrně dlouze diskutovali a žádost jsme neschválili, respektive nebudeme nabízet žádné ubytovací kapacity a to z důvodu, že nám chybí další detailní informace, tedy jaké by to měly být osoby, kolik by jich bylo, jaké to jsou profese, protože jedním z požadavků bylo i zprostředkování zaměstnání,“ vysvětlil starosta města Jan Konvalinka.

Podle vedení města navíc byla žádost podána poměrně nestandardní cestou. „Ministerstvo vnitra, které mělo toto v gesci, postarat se o ty evakuované osoby,  tak to přesunulo na krajské úřady, které zřejmě ale nemají dostatečné informace, které pak nemohou těm městům poskytnout,“ dodal místostarosta Martin Buršík s tím, že nebylo jasné, zda úřad poptává ubytovací kapacitu na dobu určitou či neurčitou.

Komentáře