Zpevněné plochy pro parkování Příbram staví bohužel jen na sídlišti

Parkování v Jáchymovské ulici. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Hodně aut, málo parkovacích míst a každý chce mít své auto téměř pod okny. Tak by se dala ve stručnosti shrnout situace s parkováním v Příbrami. Město proto už několik let legalizuje parkování v místech, především na sídlišti, kde auta stála ve vnitroblocích částečně na městské zeleni. Ovšem tento způsob nelze použít všude a například centrum trpí dál.

Město již delší dobu mluví o tom, že připravuje výstavbu několika parkovišť, například na Fialce či Flusárně, revitalizaci vnitrobloků s navýšením parkovacích míst v ul. Gen. Kholla a Pod Čertovým pahorkem. Kromě těchto projektů, z nichž se některé začnou realizovat v letošním roce, jde město také cestou zpevňování ploch pro parkování.

Jáchymovská, Kutnohorská, Březohorská, Kremnická – to jsou ulice, ve kterých již byly nebo v nejbližších týdnech budou upraveny plochy pro parkování.  „Ve městě je řada lokalit, kde automobily parkují na nevyznačených místech. V současné době probíhá úprava těchto míst v oblasti sídliště. Minulý týden bylo dokončeno zpevnění plochy v Jáchymovské ulici a nyní pracují na obdobném projektu v ulici Kutnohorské. Recyklátem byla zpevněna plocha za garážemi v Březnické ulici,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.

Ovšem například stavba léta diskutovaného parkovacího domu v centru Příbrami, který by mohl přeplněným parkovištím i ulicím alespoň částečně ulevit, je zatím stále v nedohlednu. Nedostatek míst pro vozidla tak pociťují například lidé žijící na Rynečku, ale i v okolních ulicích, kde stojí štrůdly aut, jejichž řidiči si často s dodržováním předpisů hlavu příliš nelámou a zastaví, kde se dá… „Chápeme, že situace s parkováním na Rynečku není optimální a dokonce bych řekl, že je někdy až nešťastná. Bohužel na rozdíl od sídliště tam není příliš možné budovat ta částečně zelená parkovací stání, jako právě na sídlišti, tedy místa, kdy auta stála částečně na městské zeleni, která jsme nyní zlegalizovali,“ vysvětluje starosta Jan Konvalinka.

Komentáře