Zlepšit parkování mají pomoci Příbramákům tři nová záchytná parkoviště

S parkováním je v Příbrami problém už i v okrajových částech.

PŘÍBRAM – Za téměř 15 miliónů korun chce vedení města nechat vybudovat tři nová záchytná parkoviště. Vzniknout mají na Drkolnově, v Čechovské ulici u bývalé 3. polikliniky. Příbrami se podařilo na jejich realizaci získat dotaci.

Na Drkolnově vzniknou hned dvě. Jedno u čerpací stanice OMV a druhé u březohorského hřbitova. „Celkem na nich bude 120 míst a jejich stavba vyjde na 3,3 a 5,8 miliónu korun bez DPH,“ uvedl místostarosta Václav Švenda. Další nová parkovací místa přibudou v Čechovské ulici u budovy polikliniky. Tady vznikne několik desítek nových stání a jejich stavba vyjde na 5,5 miliónu. „Stavět se začne v červenci a dokončené by měly být do tří měsíců od zahájení,“ řekl Švenda.

Komplikovanou situaci s parkováním ve městě by měl pomoci řešit i nový parkovací dům. Jeho stavbu plánuje radnice ve spodní části autobusového nádraží. Má vyjít na 50 miliónů korun a většinu nákladů by měla pokrýt dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Tento záměr ale má i své kritiky, kteří upozorňují na to, že přes autobusové nádraží nejezdí spoje do Prahy, kam mnoho lidí z Příbrami i okolí míří denně za prací, a proto bude využití parkovacího domu podle nich v tomto směru minimální.

Komentáře