Ze sklepa zmizela tři kola

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay.com

PŘÍBRAM – Neznámý pachatel či pachatelé vnikli mezi 20. a 22. dubnem do sklepa v jednom příbramském bytovém domu. Odcizili zde pánské horské kolo značky Superior černé barvy, dámské kolo stejné značky v červené barvě a silniční závodní kolo Merida šedomodré barvy.

Způsobená škoda byla vyčíslena na 25 tisíc korun. Následně se vloupali ještě do druhé sklepní kóje, z té ale nakonec nic nevzali. „Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky a potraviny,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Předcházet těmto krádežím mohou lidé už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. „Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou,“ připomíná Schnidlová s tím, že je důležité především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě.

Komentáře