Zdeněk Troška natáčí pohádku Zakleté pírko. Zahrají si v ní i lidé z Rožmitálu

MANĚTÍN – Režisér Zdeněk Troška se po divácky úspěšné pohádce Čertoviny, vrací po dvou letech znovu k tomuto žánru. Koncem května začal natáčet podle scénáře, který napsal společně s Markem Kališem, pohádku Zakleté pírko. Hlavní nadpřirozenou postavou bude tentokrát vodník, jehož hraje herec a komik Lukáš Pavlásek.

Naše redakce zjistila, že si v této nové pohádce v menších rolích, takzvaném komparzu zahrají i někteří obyvatelé z Rožmitálu pod Třemšínem. Těm se na natáčení líbilo a už se těší na premiéru této pohádky.

Rožmitálští s herci a režisérem při natáčení

Natáčení probíhá v Přerově nad Labem, ve Veltrusích, Manětíně nebo na Helfenburku u Bavorova a dalších místech v Čechách. V předpremiérách ji diváci v kinech uvidí již v předvánočním čase letošního roku, do široké distribuce pak pohádka Zakleté pírko vstoupí 2. ledna 2020.

Zakleté pírko je pohádka o lásce a dobrém srdci, které pomohou překonat protivenství. A o tom, že být dobrý je jednou z největších hodnot, které v životě máme. „Dobré chování a pomoc bližnímu se z našeho života velice rychle vytrácí. A proto je nutné si to stále připomínat. Není nic hezčího, než když zvítězí dobro nad zlem. A tak by tomu mělo být nejenom v pohádkách,“ přeje si Zdeněk Troška.

 

 

 

Komentáře