Zastupitelé budou jednat o ceně vody i rozpočtu, bude to zřejmě dlouhé

PŘÍBRAM – Letošní poslední zasedání zastupitelstva se koná dnes od 16 hodin v prvním patře bývalého ředitelství Rudných dolů. Na programu je 25 bodů a u některých z nich se dá předpokládat dlouhá a bouřlivá diskuze. Dlouhé trvání dnešního zasedání předpokládají i mnozí zastupitelé.

Jedním z bodu, kde se budou zcela určitě dlouhou mluvit, je zvýšení ceny vody o 16 korun na 92 korun za kubík. Vedení města i provozovatel městského vodohospodářského majetku argumentují vysokým stářím potrubí a častými haváriemi, nicméně za uplynulých 6 let radnice na tento problém nikdy neupozornila a objevil se až letos a tak se dá předpokládat, že zastupitelé se budou ptát, proč o se o havarijním stavu potrubí dovídají až nyní.

Další hodně diskutovaným bodem bude rozpočet na příští rok, který finanční výbor poprvé v historii nestihl projednat před zasedáním zastupitelstva a proto ho navrhuju nyní odložit, schválit rozpočtové provizorium a samotný rozpočet projednat až v lednu. S tím souvisí i návrh střednědobého výhledu rozpočtu města, který minulý týden, podle bývalého radního a nyní člena finančního výboru Václava Dvořáka, finanční výbor místostarostovi Martinovi Buršíkovi doslova rozcupoval na kusy.

Dalším zajímavým bodem je návrh vyhlášky o zákazu používaní zábavní pyrotechniky, která je podle některých zastupitelů slepená narychlo a bez jakéhokoli smyslu. Dále se bude jednat o poplatky za svoz odpadu, ze psa a dalších, které by se ale zřejmě měnit neměly.

Zasedání začíná dnes v 16 hodin a bude opět přenášené online na kanále Youtube.

Komentáře