Zastupitelé budou dnes jednat o ceně vody i prodeji pozemku za budovou archivu

Příbramské zastupitelstvo. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Na svém letošním posledním zasedání se sejdou příbramští zastupitelé. Jednání začíná v 16 hodin v jednacím sále v budově bývalého ředitelství Rudných dolů. Na programu mají celkem 21 bodů, ale u některých se dá předpokládat bouřlivá diskuze, takže si zastupitelé zřejmě dnes v sále posedí déle.

Mezi ty nejzajímavější body patří například schvalování ceny vody na příští rok. „Hned úvodem bych občany rád ubezpečil, že se neuvažuje o radikálním navýšení ceny vodného a stočného, jako je tomu v mnohých okolních obcích, kde se voda bude navyšovat řádově o desítky korun. V Příbrami jsme si zdražení prožili v minulém roce. Zastupitelé tak budou jednat o zvýšení ceny o 3 %, čímž bychom se dostali na částku 90,34 Kč/m3,“ ubezpečuje veřejnost starosta Jan Konvalinka. Některé obce totiž s cenou vodného a stočného v příštím roce přesáhnou v souvislosti s novou vyhláškou Ministerstva zemědelství i stodvacetikorunovou částku.

Dalšími zajímavými body budou projednání návrhu střednědobého výhledu rozpočtu města na roky 2023-2026, rozpočet města na rok 2022, projekt na zvýšení kapacity čističky odpadních vod, nebo návrh prodeje pozemku za budovou příbramské pobočky Státního oblastního archivu v Praze. Proti tomuto kroku se bouří jak část zastupitelů, a podle interních informací i z řad vládnoucí koalice, tak i část veřejnosti a nesouhlasí s ním anoi některé odbory městského úřadu včetně městského architechta Jaroslava Malého.

Na druhou stranu ozývají se i ojedinělé hlasy, že tento pozemek by město nemělo chtít využít pro případná nová parkovací místa, která v oblasti sídliště stále v rádu okolo šesti stovek chybí. Právě u toto je jeden z bodů, kde se opět zřejmě povede dlouhá a bouřlivá diskuze.

Zasedání začne v 16 hodin a bude jako vždy možné sledovat i online ZDE.

 

Komentáře