Kolaloka poteče na jevišti divadla proudem

Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – Legendární westernová komedie Limonádový Joe z pera Jiřího Brdečky míří na příbramské jeviště. V roli Limonádového Joa se vám představí Martin Holzknecht a roli padoucha Hogo Foga přijal Aleš Háma, který bude v Příbrami hostovat i se svou manželkou, která se objeví mezi tanečnicemi.

Dváci se mohou těšit na hru plnou písní, tance, Divokého západu a humoru. „Jsou tam všechny písničky, které všichni znají z filmu, ale k tomu i neznámé, které jsou vzaty z původní předlohy Jiřího Brdečky a do filmu se nedostaly,“ prozradil režisér Milan Schejbal  stím, že je přidáno i pár dalších motivů. Tento postup příbramský soubor už vyzkoušel například při uvádění inscenace Škola základ života, kterou skloubilo s motivy s hry Cesta do hlubin študákovy duše a dalšími včetně písní z dob premiéry obou divadelních kusů.

Výpravy se ujal opět Miroslav Král a propracoval ji opravdu do detailu. Po hudební stránce vše nastudoval všem již známý Zdeněk Dočekal a Martin Pacek s Petrou Zídkovou se ujaly choreografie.

Kromě Martina Holzknechta a Aleše Hámy v hlavních rolích se publikum uvidí v dalších rolích Annu Fixovou jako Tornádo Lou, Elišku Nejedlou v roli Vinnifred Goodmanové, Petra Floriána, Kryštofa Grygara, Jana Konečného, Lukáše Typlta, Martina Dusbabu, Roberta Tylečka, Václava Rašilova, Jaroslava Someše, Moniku Timkovou, Šimona Knápka, Petra Beleše a další.

Premiéra se koná v Divadle A. Dvořáka v Příbrami ve čtvrtek 9. prosince od 19 hodin. V budoucnu se počítá, že toto představení budete moci vidět třeba i na nějaké venkovní scéně.

 

Komentáře