Zastávka se i přes všechny sliby zatím nepřejmenovala

PŘÍBRAM – Zastávka „Stalingrad“ se zatím na zastávku „Hornických učňů“ ani zhruba po roce nepřejmenovala.

Prostřednictvím městských webových stránek se na starostu města zhruba před rokem obrátili občané s dotazem, proč ve městě stále existuje zastávka MHD „Stalingrad“, podle nich prý pojmenovaná „po jednom z největších vrahů v historii“ a které se někteří cestující v MHD smějí.

Tehdy podle informací ze Samostatného oddělení silničního hospodářství bylo sděleno, že název zastávky „Příbram, Stalingrad“ je už pouze dočasný. V rámci příprav integrace dopravy je již schválen název nový „Příbram, Hornických učňů“.

„Zavedení nového názvu do jízdních řádů je možné až ve chvíli, kdy je tento název zaveden do registru zastávek v Celostátním informačním systému jízdních řádů. Tento úkon přímo závisí na spuštění konkrétní etapy integrace středočeské dopravy a s tím spojených správních řízení. Odhadujeme, že ke změně by mohlo dojít se změnou jízdních řádů v prosinci letošního roku,“ uvedl na podzim 2019 starosta města Jan Konvalinka.

Bohužel, jak je vidět na současných fotografiích, název se zatím nezměnil a tak si cestujicí budou zřejmě ještě nějakou dobu muset počkat. 

 

Komentáře